ye-logo.v1.2

На Хмельниччині майже 16 тисяч людей отримують допомогу по безробіттю

Суспільство 1695
Звертаючись до центру зайнятості, безробітні звичайно розраховують на допомогу по безробіттю.
Звертаючись до центру зайнятості, безробітні звичайно розраховують на допомогу по безробіттю.. Фото: автора

Через скорочення торік стали безробітними небагато подолян – трохи більше 6 відсотків.

У службі зайнятості області сподіваються, що збільшення вдвічі мінімальної заробітної плати стимулюватиме безробітних працювати. Адже при «мінімалці» у 3200 гривень, допомога по безробіттю не збільшуватиметься і залишається в середньому 1847 гривень.

Як пояснює директор обласного центру зайнятості Сергій Черешня, торік у базі даних служби зайнятості налічувалося понад 21 тисяча вакансій. Середній розмір зарплати по них становив 2001 гривню.

«Це при тому, що із зарплатою більше 4 тисяч гривень було лише близько тисячі вакансій. Чи хотіла людина щодня ходити на роботу за 2 тисячі, якщо могла отримувати допомогу 1847 гривень? З початку року роботодавці уже подають вакансії з мінімальною заробітною платою – 3200 гривень. Це може мотивувати безробітних до того, щоб іти працювати, адже мінімальна зарплата суттєво більша від допомоги по безробіттю», - зазначив Сергій Черешня.

Хоч, як свідчать статистичні дані, торік рівень зайнятості населення області зріс майже на 2 відсотки, а рівень безробіття знизився на 0,9 відсотка, досі на ринку праці спостерігається дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили.Окрім того, 80 відсотків вакансій зосереджено у містах - Камянець-Подільський, Шепетівка, Хмельницький, Старокостянтинів.

«На багато зареєстрованих вакансій у службі зайнятості майже неможливо знайти працівників, особливо таких, які працюють з інструментом. Тоді як найбільше безробітних – це працівники галузі сільського господарства, для яких пропозицій роботи небагато. Мало вакансій для держслужбовців, менеджерів і юристів, кількість яких на обліку збільшилась у звязку з проведенням адміністративної реформи», - розповів Сергій Черешня.

Як він додав, торік послугами служби зайнятості скористалися 44, 2 тисячі безробітних, це майже на 7 відсотків менше, ніж у 2015 році. З них отримали роботу понад 20 тисяч осіб. На 1 січня 2017 року, 15,8 тисячі людей отримують допомогу по безробіттю, це 85 відсотків від зареєстрованих безробітних.

За словами Сергія Черешні, серед громадян, які зареєстровані у службі зайнятості в 2016 році, лише трохи більше 6 відсотків стали безробітними через скорочення, у звязку зі звільненням за власним бажанням – 5 відсотків, за згодою сторін або через закінчення терміну дії договору - 77 відсотків.

Звертаючись до центру зайнятості, безробітні звичайно розраховують на допомогу по безробіттю. Але не усі мають право на її отимання.

«У людей склалася хибна думка, що прийшов в центр зайнятості, зареєструвався, і тобі платять. Допомогу по безробіттю призначають, якщо є на це підстави, а її розмір залежить від страхового стажу людини та розміру заробітної плати, яку вона отримувала за останнім місцем праці», - зазначив очільник обласної служби зайнятості.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую