ye-logo.v1.2

Подорожуємо Україною. Готуємо лижі і гайда в Карпати!

Туризм 8363
Мандрівник Дмитро Пашко щороку їздить кататися на лижах
Мандрівник Дмитро Пашко щороку їздить кататися на лижах. Фото: автора

Пропонуємо огляд гірськолижних курортів Українських Карпат.

Карпати прекрасно підходять для активного відпочинку. Взимку туди в першу чергу відправляються кататися на лижах і сноубордах. І хоча зима тільки розпочинається, і снігу практично немає, пропонуємо оглянути основні гірськолижні курорти Українських Карпат. Адже зараз саме час подбати про відпочинок під час новорічних та різдвяних канікул.
 
Буковель
Найбільший і найрозвиненіший гірськолижний курорт України — це Буковель. Тут діє 16 підйомників та понад півсотні трас, є чимало готелів та розважальних центрів. Крім традиційних розваг і занять на курорті пропонують прогулянки на снігоходах, поїздки у собачих упряжках та навіть нічні екскурсії на ратраках — машинах, які ущільнюють сніг і готують лижні траси до використання. Завдяки спеціальним технологіям у будь-яку погоду на Буковелі є сніг, і кататися тут можна аж до квітня.


Буковель - найбільший гірськолижний курорт України. Фото: menestys.com.ua.

Буковель розташовується на висоті 920 метрів у підніжжя однойменної гори, поблизу села Поляниця і міста Яремче Івано-Франківської області. Найвища вершина — гора Довга, що має 1372 метрів заввишки.
Як дістатися
Прямі автобуси на Буковель їздять із Івано-Франківська, Львова, Тернополя, Чернівців, Києва. Найшвидше хмельничанам дістатися через Тернопіль або Львів.

Драгобрат
Хоча Драгобрат поступається Буковелю масштабами, зате має першість за висотою: це найвисокогірніший курорт України, розташований на висоті 1400 метрів над рівнем моря. Поблизу є гора Стіг висотою 1704 метри. Тут діє кілька бугельних підйомників та канатна дорога.


На Драгобраті.

Драгобрат розташований у гірському масиві Свидовець — надзвичайно мальовничому, відомому завдяки озерам льодовикового походження. Також із масиву відкривається краєвид на Говерлу, Петрас та інші вершини найвищого хребта Українських Карпат — Чорногірського.
Як дістатися
Найкращий варіант добирання для хмельничан — потягом № 357 «Київ-Рахів» до зупинки Ясиня. Звідти до курорту вас довезуть місцеві на джипах чи УАЗах. Якщо добиратиметеся власним транспортом, зважайте, що не кожен автомобіль зможе подолати круті підйоми на підступах до Драгобрату.
Добиратися  можна також через Івано-Франківськ, звідки до Ясині ходять численні автобуси та приміські потяги.

Славське
Курорт Славське, а заразом і селище Львівської області, також пропонує лижникам усі умови, від трас з підйомниками до прокату спорядження і оренди житла. Курорт розташувався серед хребтів Бескиди і Горгани, найвищі гори в околицях — Тростяна (1235 м) та Довбушанка (1236 м).


Славське ввечері.

Важлива перевага Славського — його бюджетність порівняно з Буковелем, адже відпочинок тут обійдеться на 30-50% дешевше.
Як дістатися
У цей курорт хмельничанам добиратися найзручніше та найшвидше. Будь-який потяг до  Ужгорода чи Чопа зупиняється у Славському, їхати — близько семи годин.

Пилипець
Порівняно з попередніми курортами Пилипець, що у Закарпатській області, є досить маленьким і тихим. Тим не менш, тут прокладені найдовші лижні траси (до чотирьох кілометрів) різного рівня складності. Особливо тут є де «розігнатися» початківцям, адже схили у Пилипці досить пологі.
Крім того, неподалік від Пилипця розташований мальовничий водоспад Шипіт, в 30 км — озеро Синевир, а в семи кілометрах — село Келичин, де б'є джерело газованої мінеральної води.


Біля Пилипця - мальовничий водоспад Шипіт.

Як дістатися
Будь-яким потягом, що їде в напрямку Ужгорода, до станції Воловець, звідти до Пилипця 20 км, які можна подолати автобусом чи маршруткою.

Плай
Плай — гірськолижний комплекс біля села Плав'є на Львівщині. Це порівняно новий курорт, а тому він має доглянуті траси і нові підйомники. Тут є шість трас, частина з яких — досить екстремальні.


Знак при в'їзді до Плаю. Фото: putivl.com.ua.

Фішка Плаю — пропаганда українського духу та культури. Тут є цілий музейний комплекс, в який входить краєзнавчий музей, ткацька майстерня, кузня, столярня. Тут звучить українська музика і подають національні страви.
Як дістатися
Від Воловця — маршруткою або таксі.

Ворохта
Ворохта – досить дешевий гірськолижний курорт (якщо порівнювати з Буковелем, Драгобратом чи Славським). Тут є необхідна інфраструктура, хоч і не така потужна, а ще — давні традиції. Адже в радянські часи Ворохта була відомим центром підготовки з зимових видів спорту.
Любителі екстриму можуть повправлятися у стрибках з трамплінів, а новачки — покращити свої здібності (тут діє школа для лижників).


Краєвид на Ворохту.

Місцеві надавачі туристичних послух пропонують поїздки на позашляховиках та піші гірські прогулянки, зокрема до Говерли, яка розташовується у 20 км. Селище має і свої власні цікавинки. Зокрема, це дерев'яна церква Різдва Богородиці ХVII століття та віадук (арочний залізничний міст) часів Автро-Угорської імперії.
Як дістатися
Поїздом Київ-Рахів до станції Ворохта, або ж автобусом чи приміським потягом із Івано-Франківська.

«Економні» поради

Якщо їхати кататися на лижах до початку новорічних свят, або ж після їх завершення (до 20 грудня чи після 15 січня), можна значно зекономити на проживанні. Адже на свята ціни підстрибують вдвічі.
Також зекономити можна, якщо поселитися не в самому курорті, а неподалік від нього. Наприклад, у селищі Воловець, звідки можна швидко дістатися до Славського чи Пилипця. Ціни ж у цьому невеликому селищі не такі високі.


Бугільний підйомник.

Степи Херсонщини - не менш мальовнича місцина, ніж гори. А сам Херсон - дуже цікаве місто для мандрів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую