www.bi-tex.com

Как в Хмельницком проходил квест «99 лет памяти Крут» (ФОТО, ВИДЕО)

13 учасників дві години бігали центром Хмельницького, виконуючи різні завдання. Вкінці усі отримали смачні подарунки. Фото: автора

У місті провели квест для молоді, щоб вшанувати пам’ять героїв Крут. «Сьогодні, 29 січня, минуло 99 років після битви біля залізничної станції Крути, коли 300 студентів зуміли призупинити наступ 5-тисячної армії Більшовиків. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність. І ми вирішили провести історичний квест, щоб вшанувати пам'ять героїв Крут, нехай навіть у такій ігровій формі, – розповів один з організаторів, голова товариства збереження історії України «Січ» Дмитро Савчук.
Співорганізатором заходу була національна скаутська організація України «Пласт». І більшість учасників становили активісти цих двох організацій. Але були й такі, хто про квест дізнався за декілька хвилин перед його початком. Наприклад однокласниці Оля Яруш і Валерія Каспрова просто гуляли містом, але дізнавшись про захід, вирішили випробувати свої знання з історії.

Загалом біля щогли з прапором України, поруч з ТРЦ «Либідь Плаза», зібралося 13 учасників.
Після того, як вони поділилися на три команди: «Студентський курінь», «Гайдамаки» і «Вільне козацтво», відбулася історична п’ятихвилинка, на якій Савчук Дмитро розповів, чому так сталося, що 99 років тому у бою під Крутами задіяли саме студентство, а не регулярну армію. Також хлопець зачитав уривок зі щоденника бійця УНР, в якому той висловив бажання, щоб колись у Хмельницькому на вулиці Кам’янецькій з’явився пам’ятник Богдану Хмельницькому. Це була перша підказка для учасників і перша локація квесту.

Команда «Студентський курінь».

Команда «Гайдамаки».

Команда «Вільне козацтво».
У квесті було задіяно 9 локацій, усі – в центральній частині міста. І на кожній чекали інструктори із завданнями для команд. Завдання були не з легких: стосувалися історії України, історичних постатей і безпосередньо міста Хмельницького.

У першій точці, біля пам’ятника Богдану Хмельницькому, учасникам потрібно було назвати імена видатних постатей української революції, які були зображені на картках.
За кожну неправильну відповідь командам додавалася хвилина часу. А після кожного виконаного завдання, учасники отримували лист з підказкою для пошуку наступної локації.
Так, від пам’ятника Богдану Хмельницькому «усім підрозділам армії УНР…» потрібно було «…негайно прибути на станцію "Кам’янецький переїзд"». Це й була друга локація квесту.
Там на команди чекало чи не найскладніше завдання – усі чотири Універсали Центральної Ради потрібно було розташувати у правильному порядку за змістом.

Найшвидше з усіх справилася команда «Вільне козацтво».
Те, що найкращими у цьому завданні виявилася команда «Вільне козацтво», не дивно – серед них був 44-річний Андрій Карнатовський, заступник обласного отамана українського реєстрового козацтва. Чоловік розповів, що участь взяв тільки для того, щоб підтримати ініціативу хлопців з «Пласту» і «Січі», а про сам захід дізнався з соціальних мереж.

На наступній локації, біля міської ради, Універсали потрібно було розставити вже у хронологічному порядку.
І тут знову відзначилося «Козацтво». Вони – єдині, хто відповів, що п’ятого універсалу не існувало.
Далі команди бігли до дитячої музичної школи №1 що на Проскурівській.

Там для них підготували найцікавіше завдання – гру на асоціації.
На аркуші були зображені різні предмети, назви яких мали підказати прізвища видатних діячів: груша – Грушевський, петля – Перлюра, петрушка – Петрушевич і так далі.
Майже усі впоралисяі з цим завданням на відмінно.
А ще потрібно було грати в «Крокодила».
  
У парку імені Івана Франка один з учасників повинен був пояснити решті своєї команди якесь слово чи словосполучення, а ті – відгадати, що мається на увазі.
Найбільше усіх повеселив 15-річний Максим Декалюк. Листопадовий зрив він намагався пояснити як «якийсь вибух в одному з осінніх місяців», активно при цьому жестикулюючи, а 300 студентів – «як спартанців, тільки вони вчаться».
Після такої гри команди отримували код, наприклад «6 і 4», за яким мали знайти книгу про Крути в обласній дитячій бібліотеці імені Тараса Шевченка.

Цифра 6 означала номер стелажу, а 4 – полицю, на якій потрібно було шукати потрібну книгу.
У кожній з трьох книг організатори заховали листи з підказками останньої локації із завданням – міського будинку культури.

Там інструктор тримав текст-звернення Центральної ради до студентства – єднатися і боротися проти Більшовиків.
Але текст не простий: у різних його частинах були розкидані букви виділені жирним шрифтом, які в сукупності складали словосполучення «пам’ятник Шевченку». Власне біля нього й відбувся фініш усієї гри.
Вкінці учасники квесту «99 років пам’яті Крут» символічно проголосили незалежність України, яка була проголошена Четвертим Універсалом УНР. А потім організатори вручили учасникам смачні призи: за перше і друге місце давали піцу, а за третє – солодкий рулет.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Перше місце зайняла команда «Гайдамаки». Завдяки тому, що вони швидко виконували завдання на точках і швидко бігали, змогли випередити усіх.
Зовсім інша тактика була у команди «Вільне козацтво»: учасники не бігали, а впевнено виконували усі завдання і спокійно рухалися до кожної наступної локації. Вони фінішували останніми, але за рахунок того, що за всю гру зробили лише одну помилку, посіли призове друге місце.
А от хлопці зі «Студентського куреню», здавалося б, і бігали швидко, і завдання усі виконували, та все-одно не змогли обійти суперників. Наймолодшого учасника квесту 11-річного Ярослава Вареницю, який був з ними в команді і постійно відставав, старші хлопці по-черзі садили на спину і так бігли. Хлопці падали, піднімалися, але намагалися встигнути першими. На фініш вони прибігли другими, але за рахунок того, що поспішали і робили помилки у завданнях, посіли останнє – третє місце.
Наостанок учасники квесту заспівали гімн України. Але цим усе не завершилося.

Під час виконання гімну хтось засміявся, і 18-річний Максим Дьома, заступник голови місцевого осередку «Пласт» змусив хлопців декілька хвилин стояти на кулаках, а дівчат – присідати.

Зрештою і учасники, і організатори були задоволені.
Ноябрьский срыв он пытался объяснить как «какой-то взрыв в одном из осенних месяцев», активно при этом жестикулируя, а 300 студентов – «как спартанцев, только они учатся».
После такой игры команды получали код, например «6 и 4», за которым должны были найти книгу о Крути в областной детской библиотеке имени Тараса Шевченко.

Цифра 6 означает номер стеллажа, а 4 – полку, на которой нужно было искать нужную книгу.
В каждой из трех книг организаторы спрятали письма с подсказками последней локации с заданием – городского дома культуры.

Там инструктор держал текст-обращение Центральной рады к студенчеству – объединяться и бороться против Большевиков.
Но текст не простой: в разных его частях были разбросаны буквы выделены жирным шрифтом, которые в совокупности составляли словосочетание «памятник Шевченко»Собственно у него и состоялся финиш всей игры.
В конце участники квеста «99 лет памяти Крут» символично провозгласили независимость Украины, которая была провозглашена Четвертым Универсалом УНР А потом организаторы вручили участникам вкусные призы: за первое и второе место давали пиццу, а за третье – сладкий рулет.

Подписаться на канал "Есть" в Youtube

Первое место заняла команда «Гайдамаки»Благодаря тому, что они быстро выполняли задания на точках и быстро бегали, смогли опередить всех.
Совсем другая тактика была у команды «Вольное казачество»: участники не бегали, а уверенно выполняли все задания и спокойно двигались к каждой следующей локаціїВони финишировали последними, но за счет того, что за всю игру сделали только одну ошибку, заняли призовое второе место.
А вот ребята из «Студенческого домика», казалось бы, и бегали быстро, и задания все выполняли, и все равно не смогли обойти соперников. Самого младшего участника квеста 11-летнего Ярослава Вареницу, который был с ними в команде и постоянно отставал, старшие ребята по очереди сажали на спину и так біглиХлопці падали, поднимались, но пытались успеть первыми. На финиш они прибежали вторыми, но за счет того, что торопились и делали ошибки в заданиях, заняли последнее третье место.
Напоследок участники квеста спели гимн УкраїниАле этим все не завершилось.

Во время исполнения гимна кто-то засмеялся, и 18-летний Максим Дема, заместитель председателя местной ячейки «Пласт» заставил ребят несколько минут стоять на кулаках, а девушек – приседать.

В итоге и участники, и организаторы были довольны...

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Ответвление трассы Таврида построит Центродорстрой
Служба автомобильных дорог Крыма заключила контракт с ОАО "Центродорстрой" (ЦДС, Москва) на 8,08 млрд рублей на строительство и реконструкцию дороги Симферополь-Евпатория-Мирный (поселок на западе полуострова), которая должна стать ответвлением федеральной трассы "Таврида", говорится в материалах на сайте госзакупок. Как сообщалось, Служба автодорог Крыма в ноябре объявила конкурс с начальной (максимальной) ценой контракта 8,08 млрд рублей с учетом налогов и пошлин. Протяженность участка четырехполосной дороги Симферополь-Евпатория-Мирный сост...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7