www.bi-tex.com

Дракон, иероглифы и трон: в Хмельницком открыли выставку современной японской каллиграфии (ФОТО, ВИДЕО)

Під час шоу Богдан Пархоменко завжди одягає маску і стає Райрю – блискавичним драконом. Фото: автора

Свої картини представив визнаний каліграф Японії і один з кращих художників України – 30-річний Райрю.Богдан Пархоменко (Райрю) народився в Україні, але виріс у Японії. Мистецтву каліграфії його навчав сам Рюсекі Морімото – один з провідних каліграфів Японії.
Разом вони шукали спосіб зробити мистецтво класичної каліграфії зрозумілим для Європи і Америки. За 15 років такої співпраці, Райрю вдалося це зробити, і він створив унікальний стиль – «Нео-каліграфію»: пензель замінив на щітку, а замість туші використовує клей і кольоровий пісок.
Для того, щоб хмельничани побачили і краще зрозуміли різницю між класичною та нео-каліграфією, під час відкриття виставки Райрю намалював дві роботи – «Еїдзю» (розквіт і розкіш) і «Ракусай» (дар природи і долі).

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Секрет виготовлення кольорового піску Райрю не розголошує. Відомо лише, що це спеціальний матеріал, який дуже складно пофарбувати. Але художник сам його фарбує, сам сортує за розміром, і навіть рами для картин витесує власноруч. Каже – щоб картини заряджали енергією своїх власників, цю енергію потрібно туди вкласти.
На виставці він представив дві колекції картин. 
Одна з них називається «КОТОДАМА – віра в силу слова». Ці картини легко впізнати за формою ромба чи паралелограма.
 
У кожній з них закладений позитивний сенс: початок удачі, сонце безкінечного потоку щастя, цікаве і багате життя та інші.
Зі слів Райрю, ці картини самі обирають собі власника, так було завжди. Це те, чого не вистачає людині, або те, до чого вона дуже прагне.

На усіх картинах художника стоїть червона печатка, а на рамах – авторська емблема.
Інша колекція має назву «Ієрогліф року. Традиції Японії».
До кожної картини з цієї колекції Райрю прикріпив табличку з фотографією і короткою інформацією про головну подію року в Японії.
 
Художник використовує старі ієрогліфи, яким вже 3-4 тисячі років, але робить це у кольорі і у вигляді малюнка.
Ієрогліф, який уособлює рік, японці почали обирати з 1995 року. Тоді в країні стався один з найбільших землетрусів, що забрав життя близько 6,5 тисяч людей.

Богдан Пархоменко, навчаючись у Японії, був свідком тих подій.
Цьогоріч таку традицію спробували започаткувати і в нас. Онлайн-голосування за перше «Слово України» триватиме ще до кінця лютого, а оголосять його вже у березні 2017 року. 
 
Також на виставці представлена триметрова інсталяція «Храм і Трон».
Відвідувачам ця інсталяція сподобалася чи не найбільше, бо завдяки їй будь-хто міг стати частиною перфомансу.
Потрібно було вдарити у дзвін, сісти на трон і загадати бажання. Але при цьому спробувати відчути себе творцем власної долі.

Підписатися на канал "Є" в Youtube

Таким чином Райрю намагається донести, що коли ми молимося Богу, насправді молимося самі собі, бо причиною всього, що з нами трапляється, є ні хто інший як ми самі.
 

Роботи, створені під час шоу «Нео-каліграфії».
Виставка робіт Райрю у Хмельницькому – перша у цьому році. І оскільки 2017-й офіційно оголосили Роком Японії в Україні, такі виставки мають відбудутися у різних містах. Про це повідомлять пізніше.
 
У Хмельницькому виставка триватиме до 25 лютого в обласному художньому музеї.
Виставка робіт «Нео-каліграфії Райрю» безкоштовна, але відвідувачам потрібно буде оплатити вхідний квиток до музею – 10-20 гривень.
 
  
Во время шоу Богдан Пархоменко всегда одевает маску и становится Райрю – молниеносным дракономФото: автора

Свои картины представил признанный каллиграф Японии и один из лучших художников Украины – 30-летний Райрю.Богдан Пархоменко (Райрю) родился в Украине, но вырос в ЯпоніїМистецтву каллиграфии его учил сам Рюсэки Моримото – один из ведущих каллиграфов Японии.
Вместе они искали способ сделать искусство классической каллиграфии понятным для Европы и АмерикиЗа 15 лет такого сотрудничества, Райрю удалось это сделать, и он создал уникальный стиль – «Нео-каллиграфию»: кисть заменил на щетку, а вместо туши использует клей и цветной песок.
Для того, чтобы хмельнитчане увидели и лучше поняли разницу между классической и нео-каллиграфией, во время открытия выставки Райрю нарисовал две работы – «Еїдзю» (расцвет и роскошь) и «Ракусай» (дар природы и судьбы).

Подписаться на канал "Есть" в Youtube

Секрет изготовления цветного песка Райрю не розголошуєВідомо только, что это специальный материал, который очень сложно пофарбуватиАле художник сам его красит, сам сортирует по размеру, и даже рамы для картин вырубает власноручКаже – чтобы картины заряжали энергией своих владельцев, эту энергию нужно туда вложить.
На выставке он представил две коллекции картин.
Одна из них называется «КОТОДАМА – вера в силу слова» Эти картины легко узнать по форме ромба или параллелограмма.
 
В каждой из них заложен положительный смысл: начало удачи, солнце бесконечного потока счастья, интересную и богатую жизнь и другие.
Со слов Райрю, эти картины сами выбирают себе владельца, так было завждиЦе то, чего не хватает человеку, или то, к чему она очень стремится.

На всех картинах художника стоит красная печать, а на рамах – авторская эмблема.
Другая коллекция имеет название «Иероглиф рокуТрадиції Японии».
К каждой картины из этой коллекции Райрю прикрепил табличку с фотографией и краткой информацией о главном событии года в Японии.
 
Художник использует старые иероглифы, которым уже 3-4 тысячи лет, но делает это в цвете и в виде рисунка.
Иероглиф, который олицетворяет год, японцы начали выбирать с 1995 рокуТоді в стране произошло одно из крупнейших землетрясений, которое унесло жизни около 6,5 тысяч человек.

Богдан Пархоменко, обучаясь в Японии, был свидетелем тех событий.
В этом году такую традицию попытались начать и у насОнлайн-голосование за первое «Слово» продлится еще до конца февраля, а объявят его уже в марте 2017 года.
 
Также на выставке представлена трехметровая инсталляция «Храм и Трон».
Посетителям эта инсталляция понравилась больше всего, потому что благодаря ей любой желающий мог стать частью перфоманса.
Нужно было ударить в колокол, сесть на трон и загадать бажанняАле при этом почувствовать себя творцом собственной судьбы.

Подписаться на канал "Есть" в Youtube

Таким образом Райрю пытается донести, что когда мы молимся Богу, на самом деле молимся сами себе, ибо причиной всего, что с нами случается, есть ни кто иной как мы сами.
 

Работы, созданные во время шоу «Нео-каллиграфии».
Выставка работ Райрю в Хмельницком – первая в этом роціІ поскольку 2017-й официально объявлен Годом Японии в Украине, такие выставки должны состояться в разных городах..

Рейтинг: 
0
Оценок пока нет

Интересно

Россия и Турция обсудили сотрудничество по вопросам строительства и городской среды
Вопросы двустороннего сотрудничества в сфере строительства и городской среды обсуждались 19 сентября на встрече главы Минстроя России Владимира Якушева с Министром окружающей среды и урбанизации Турецкой Республики Курумом Муратом на Международном инвестиционном форуме по недвижимости «Proestate». Приветствуя турецкую делегацию, министр отметил, что присутствие турецких компаний на российском рынке строительных услуг традиционно высоко. «Объем подрядов турецких компаний на территории России составляет порядка 3,5 трлн рублей, важно и в дальней...

Опрос

Есть ли у вас баня?
Да, есть
29%
Нет, но хочу построить
57%
Нет
14%
Всего голосов: 7